طلاق توافقی تقریبا یکی از ساده ترین و سریعترین روش های جدایی طبق قوانین ایران است که در صورتی که برای این کار وکیل استخدام کنید نیازی به مراجعه جهت مراحل آن ندارید و می توان با توافق زوجین در حدود 10 روز کاری به نتیجه رسید.مشاور حقوقی در این زمینه می تواند راهنمای طلاق توافقی باشد. رسیدگی به این نوع جدایی طبق قانون بر عهده دادگاه های خانواده است و لازم است زوجین سر مسائل مهم مانند مهریه و حضانت فرزندان قبل از مراجعه به توافق نسبی رسیده باشند و پس از شرکت در جلسه های مشاوره می توانند با دریافت گواهی عدم امکان سازش ، نسبت به ثبت طلاق خود اقدام کنند.

مهمترین مسئله در این بین مهریه زن است. مهریه در عقدنامه در دو نوع عندلمطالبه و عندالاستطاعه درج می شود که در هنگام طلاق توافقی نوع آن مهم نیست و مرد یا زوجه در صورتی که امکان یاد تمایل پرداخت را نداشته باشد لازم است در این مورد با همسر خود توافق کند و رضایت او را برای بخشش مهریه دریافت کند. در صورتی که زن قصد دریافت مهریه را داشته باشد بهتر است از روش طلاق توافقی استفاده نکند.

در خلال موارد طلاق توافقی دادگاه مکلف است باردار بودن یا نبودن زن را مشخص کند.در صورتی که خانم بالای 50 سال باشد نیازی به آزمایش بارداری نیست و از طرفی اگر خانمی باکره باشد توسط دادگاه جهت معاینه به پزشک قانونی معرفی می شود. برای خانم های باکره یا غیر از آن امکان حذف نام همسر از شناسنامه وجود دارد.

در صورتی که در نهایت زوجین موفق به دریافت گواهی عدم امکان سازش از سازمان بهزیستی شدند 3 ماه فرصت دارند تا با مراجعه به دفترخانه طلاق خود را ثبت کنند و در غیر این صورت تمام توافقات ملغی می شود.

برای مشاوره تلفنی یا اینترنتی طلاق توافقی می توانید از این خدمات در ایران وکیل 724 استفاده کنید یا با ما تماس بگیرید : 05136029185 – 09190156787

 

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی روشی است که سالهاست مرسوم شده است. در این روش برای طلاق زوجین لازم است در تمام موارد مربوطه به توافق برسند تا دادگاه اجازه طلاق را صادر کند.

 

روند و مراحل طلاق توافقی چگونه است؟

بعد از ثبت درخواست طلاق توافقی ، دادگاه به منظور جلوگیری از رشد طلاق ، ابتدا زوجین را مکلف به مراجعه به مشاوره می کند و حضور زوجین در چند جلسه مشاوره الزامی بوده و در نهایت در صورتی که کارشناس مشاوره خانواده ، نظر مثبت خود را اعلام کند دادگاه نسبت به اجازه طلاق اقدام می کند. مثلا زوجه یا خانم با بخشش مهریه خود می تواند با همسر خود توافق کند که حضانت فرزند را در اختیار گیرد. بسیاری از زوجین سوال می کنند که برای طلاق توافقی کجا بریم؟ دادخواست طلاق توافقی در دفاتر خدمات قضایی ثبت می شود.

 

موارد مهم طلاق توافقی چیست؟

حضاینت فرزندان ، مهریه و نفقه از جمله مهم ترین مواردی است که باید زوجین بر سر آنها به توافق برسند.با توجه به امکان بروز مشکلات احتمالی پس از توافق از سوی هر یک از زوجین پیشنهاد می شود برای تسریع در امر طلاق توافقی حتما وکیل متخصص استخدام کنید.

 

حضانت فرزندان چگونه است؟

قانونا و بر اساس ماده 1169 قانون مدنی ، اولویت حضانت فرزندان تا 7 سالگی با مادر و پس از آن با پدر است و بر اساس تبصره موجود در ماده 1169 ، در صورت وجود اختلاف در مورد حضانت پس از سن 7 سالگی ، دادگاه اقدام به حل اختلاف بنا بر صلاح فرزندان می نماید.

 

شرایط طلاق توافقی چگونه است؟

برای ثبت درخواست ابتدا باید در سامانه مربوطه به آن که برای نوبتدهی است ثبت نام کنید تا وقت مشاوره برای زوجین تعیین شود.

 

مدارک مورد نیاز طلاق توافقی؟

اصل عقدنامه ، شناسنامه و کارت ملی زوجین

 

هزینه طلاق توافقی چقدر است؟

مهمترین هزینه های طلاق توافقی عبارت است از هزینه دادرسی ، هزینه آزمایشگاه و هزینه محضر جهت ثبت طلاق. همچنین در صورت استخدام وکیل هزینه وکیل را نیز باید به جمع هزینه ها اضافه کرد. هزینه وکیل طلاق توافقی با توجه به شرایط متغیر است.جهت سوال در مورد هزینه وکیل طلاق توافقی در مشهد می توانید با ما تماس بگیرید : 05136029185 – 09190156787

 

مراحل طلاق توافقی بدون وکیل چگونه است؟

مراحل طلاق چه توسط زوجین و چه توسط وکیل انجام شود فرقی نمی کند و حضور وکیل صرفا باعث تسریع و حفظ حقوق زوجین خواهد شد.

 

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

این موضوع بستگی به زمان توافق زوجین دارد.در صورتی که وکیل طلاق توافقی استخدام کرده باشد این زمان می تواند تا حدود 20 روز کاهش یابد.

 

قانون جدید طلاق توافقی؟

یکی از قوانین این موضوع اشاره به این دارد که پس از رای دادگاه جهت طلاق، زوجین سه ماه فرصت دارند جهت ثبت به محضر ازدواج و طلاق مراجعه کنند.

 

طلاق توافقی در دوران عقد و نامزدی چگونه است؟

برای زوج هایی که در دوران نامزدی یا عقد هستند و اصطلاحا زوجه باکره می باشد روند طلاق توافقی فرقی نمی کند.

 

آیا به وکیل نیاز دارید؟

توصیه ما به علت پیچیدگی قوانین و تعهدد آنها در بحث طلاق توافقی استفاده از وکیل در فرآیند طلاق است که موجب احقاق حقوق موکل و کوتاه تر شدن زمان جدایی توافقی خواهد شد.

 

در صورتی که نیاز به بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد داشته باشید می توانید درخواست خود را در ایران وکیل 724 ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید : 05136029185 – 09190156787